Učenici stigli u Irsku

Učenici sudionici projekta Putujemo, radimo, učimo 24. veljače sretno su stigli u Zračnu luku Dublin. Nakon dolaska organiziranim su se prijevozom zaputili prema mjestu obavljanja stručne prakse – Brayu. Tamo su slobodno vrijeme iskoristili za upoznavanje glavnih ulica, šetnju obalom i upoznavanje lokalne kulture. U popodnevnim satima po učenike su došle obitelji kod kojih borave tijekom mobilnosti.

U nedjelju su učenici bili na razgledavanju znamenitosti Dublina, posjetili su poznate ulice među kojima su O'Connell, Henry i Grafton, zatim Merrion Square park sa skulpturom Oscara Wildea. Vodič im je pokazao poznata mjesta koja vrijedi posjetiti, sveučilišta Trinity College i University College Dublin, Nacionalni muzej Dublin, zgradu vlade, The Pepper Canister churc i brojna druga. Uputio ih je na glavna stajališta javnoga prijevoza s kojih ih vlak ili autobus vodi iz Dublina u Bray. Drugi dio dana učenici su proveli radno, upoznali su svoje mentore i radna mjesta, dobili su preciznije informacije o poslovima koje će obavljati. Građevinski su tehničari uz sve to instalirali program Revit na školske laptope i upoznali osnovne funkcije.

Učenici su iznimno zadovoljni letom i smještajem, oduševljeni Dublinom i Brayom te svima šalju mrzle irske pozdrave.

objavio: Antun Martinović   datum: 26. 2. 2024.