Božićni kviz i priredba na kraju prvog polugodišta

U petak, 22. prosinca 2023., zadnjeg dana nastave u prvom polugodištu, bilo je veselo u školi kako i priliči blagdanskom vremenu. Održan je prigodni program koji je započeo Božićnim kvizom nakon kojeg je uslijedila i Božićna priredba. Voditeljice kviza bile su Lana Višak i Ana-Marija Vuković (3. g), dok je tehnička podrška bio Karlo Jelak (3. g). Redari su bili Leo Harča, Vanessa Pukec i Hrvoje Koren (3. g). Kviz se sastojao od dvadeset svakojakih pitanja vezanih uz Božić koja je osmislio nastavnik Marin Pušić i bio je iznimno zabavan većini učenika. Svaki je razred imao po četiri predstavnika uz nastavnike (razrednike, zamjenike ili predmetne nastavnike). Najuspješniji je bio 3. g razred.

Detalj s božićnog kvizaPriredba je započela uvodnim porukama, prema radnji popularnoga filma Ljubav zapravo, koje je demonstrirao Dorijan Franjčević (3. g) prema zamislima nastavnice Ive Šakić. Voditelji priredbe bili su Karlo Jelak (3. g) i Petra Kušec (2. g), dok je tonski majstor bio Sven Martinović (4. b) uz pomoć Nikole Štefoića i Lovre Markovića (4. b).Detalj s božićne priredbe

Nastupili su polaznici Dramske skupine pod vodstvom nastavnice Mateje Lončar dvama scenskim prikazima te recitatori. Dobri dečki (tekst profesorice iz Đurđevca, ujedno i naziv scenskog prikaza) bili su Marin Vručina (2. d), Luka Šatvar (4. b), Luka Šok (3. a) i Vilim Kovačić (2. g).Detalj s priredbe Učenici Ana Marija Međimorec (2. g), David Osman (2. g), Marta Šiler (3. a), Lucia Mikec (3. a), Renata Modrić (3. a), Sonja Plavec i Lana Lugomer (1. a)  izveli su Bombonijeru. Učenici predvođeni nastavnicom Filić, Emanuel Varga (3. g), Sunčica Habdija (1. g) David Domjan (1. b)  te Marko Krog (1. g), pročitali su tekst o četirima svijećama. Učenica Lana Tomac (1. g)  recitirala je pjesmu Božićno vrijeme Božidara Prosenjaka, pod vodstvom nastavnice Filić, Andrea Šatrak i Filip Pukec (2. a) pjesmu A Christmas Carol, pripremila ih je nastavnica Aleksa. Učenik Ivan Varmuža (1. b) zasvirao je na harmonici, Lucia Mikec (3. a) pjevala je popularnu Rockin’ around the Christmas tree te na kraju hrvatsku pjesmu Bijeli Božić s Martom Šiler (3. a). U pripremi priredbe sudjelovali su i nastavnica Iva Šakić te nastavnik Marin Pušić.

Uz želje da duh Božića živi u vama cijele godine želimo vam sretnu i uspješnu 2024. godinu.

Više fotografija s kviza i priredbe možete vidjeti u foto-galeriji na ovoj poveznici...

objavio: Zoran Kovač   datum: 21. 1. 2024.