Intervju s Benjaminom Ščetarom povodom njegova plasmana na regionalnu razinu Natjecanja iz sudokua

Benjamin je učenik 4. b (strojarski računalni tehničar) te, osim što voli sudoku, igra košarku i nada se studiranju na FER-u. S njim je razgovarala učenica Lorena Makar iz 2. a.

Kako je i kada počela tvoja sudoku priča?

Prvi sam put za sudoku čuo čitajući dječje časopise. Izgledalo mi je zanimljivo pa sam odlučio isprobati igru. Sudoku mi se jako svidio pa sam ga nastavio igrati.

U školskoj knjižnici

Koliko često igraš sudoku?

Sudoku igram nekoliko puta tjedno.

Igraš li na papiru ili imaš aplikaciju? (Što ti je draže?)

Igram na papiru i na aplikaciji. Draže mi je igrati na papiru jer to je mali  odmak od tehnologije na kojoj ionako provodim puno vremena i ako pogriješim, to mogu lako izbrisati.

U subotu sudjeluješ na regionalnoj razini natjecanja, jesi li očekivao poziv?

Iskreno, ove sam godine očekivao poziv na regionalno natjecanje. Puno sam vježbao i mislim da sam spremniji.

Zajednička fotografija sudionika i mentoraJesi li već sudjelovao na ovakvim natjecanjima?

Sudjelovao sam prošle godine na školskom natjecanju, ali nisam imao dovoljno bodova za prolazak na regionalnu razinu.

Igraš li još kakve logičke igre?

Igram šah još od osnovne škole, slažem Rubrikovu kocku i igram Fortnite.

Imaš li još koji hobi? (Čime se baviš u slobodno vrijeme?)

U slobodno vrijeme igram košarku u Košarkaškom klubu Radnik Križevci i slušam glazbu.

Maturant si, kakvi su ti planovi nakon srednje?

Nakon srednje planiram upisati Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) u Zagrebu.

Što bi poručio mlađim učenicima vezano uz sudoku?

Kolegama bih poručio da krenu u istraživanje sudokua. Mislim da je jako dobar za uvježbavanje memorije i povećavanje koncentracije.

Hvala ti na izdvojenom vremenu i puno uspjeha u daljnjem natjecanju!

Hvala i tebi.

Lorena Makar

objavio: Zoran Kovač   datum: 27. 11. 2023.