Otvorenje novouređenog Regionalnog obrazovnog centra u našoj školi

U petak, 22. rujna 2023. godine održano je svečano otvorenje novouređenog Regionalnog obrazovnog centra u Srednjoj školi „Ivan Seljanec“ Križevci te se ujedno održala i videokonferencija o otvorenju svih deset ROC-ova u Republici Hrvatskoj čije je sjedište u Zagrebu.

Na svečanosti otvorenja Regionalnog obrazovnog centraZamjenik župana Ratimir Ljubić, zamjenik gradonačelnika Danijel Šaško, ravnatelj Osnovne škole Ljudevita Modeca Križevci Tomislav Bogdanović, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, znanost, sport i nacionalne manjine Ana Mušlek, financijski pročelnik Darko Masnec te ravnateljica Gradske knjižnice „Franjo Marković“ Križevci Marjana Janeš-Žulj uveličali su svečanost svojim dolaskom. Ljubazno su ih dočekali ravnateljica naše škole Gordana Juran-Ratković, pedagoginja Tamara Vrhovec, profesori Zoran Kovač i Zoran Kuharović te treći razred građevinskih tehničara (3. g) podijelivši im prigodne poklone.

Na svečanosti otvorenja Regionalnog obrazovnog centra

Svečanost je započela pozdravnom riječima ravnateljice Gordane Juran-Ratković. Naglasak je stavila na to koliko je važan projekt e-Škole (za koji su zaslužni CARNET, Agencija za odgoj i obrazovanje (AZOO) te Ministarstvo znanosti i obrazovanja) za olakšavanje rada profesorima i učenicima srednje škole te omogućavanje uređenog prostora za edukacije nastavnika.

Na svečanosti otvorenja Regionalnog obrazovnog centra u našoj školiProstor je uređen tako da estetski i tehnološki bude prilagođen za potrebe edukacije, a njegovo je preuređenje financirao CARNET iz projekta e-Škole u koji je uloženo 30 milijuna eura.

Na svečanosti otvorenja Regionalnog obrazovnog centra u našoj školiPrije početka videokonferencije zamjenik župana Ratimir Ljubić zahvalio je na pozivu i uputio iskrene čestitke školi na sudjelovanju u projektu te je izrazio svoje oduševljenje novouređenim prostorom.

Na svečanosti otvorenja Regionalnog obrazovnog centra u našoj školiPutem videokonferencije saznali smo više o projektu. Tako nam je inicijator programa u CARNET-u, Juraj Bilić, više puta napomenuo kako su u fokus projekta e-Škole, koji je započeo 2020. godine, prije svega stavljeni učenici i profesori, a ne tehnologija, kojima se pokušava olakšati i unaprijediti rad.

Ana-Marija Vuković i Lana Višak, 3. g

objavio: Zoran Kovač   datum: 25. 9. 2023.