U gostima su nam bili volonteri HGSS-a

Povodom Europskog školskog sportskog tjedna koji se održava od 23.-30. rujna 2020. u Hrvatskoj i u još 15 europskih zemalja pozvali smo u goste volontere HGSS-a iz Križevaca koji djeluju pri ispostavi u Koprivnici. Europski tjedan sporta i ove godine promiču ambasadori heroji, ljudi koji tijekom godine čuvaju naše živote, a to su HGSS, vatrogasci, Savez izviđača Hrvatske te Alpinisti speleolozi i visinci koji su pomagali tijekom razornog potresa u Zagrebu. Oni su dobar primjer kako je važno paziti na zdravlje i biti u dobroj tjelesnoj formi.

Demonstracija opremeHrvatska gorska služba spašavanja (HGSS), dobrovoljna je, volonterska i neprofitna služba javnog karaktera. Specijalizirana je za spašavanje s nepristupačnih terena i po teškim vremenskim prilikama, odnosno za sve situacije kod kojih treba primijeniti posebno stručno znanje i opremu za spašavanje. To uključuje nesreće u planinskim područjima, stijenama, speleološkim objektima, strmim i teško prohodnim terenima, te nesreće koje se dogode u posebno teškim vremenskim prilikama (snijeg, hladnoća, led, magla i sl.). Uz spašavanje nastradalih, prevencija nesreća je najvažniji oblik djelovanja HGSS-a.

PredavanjeVodeći se tim mislima, u goste smo pozvali volontere HGSS-a da nam opišu čime se bave, koji su njihovi zadaci, prepričaju svoja iskustva i pokažu nam svoju opremu. Tako su u utorak, 29.9.2020. volonteri HGSS-a iz Križevaca Marija Polimac i Tomislav Leskovar održali predavanja i demonstraciju opreme za tri razreda, odnosno 48 učenika na našem školskom igralištu. Učenici su bili jako zadovoljni viđenim.

Antonija Ščetarić Hrg

Razgledanje opremeDemonstracija opremeUčenici prate predavanjeDemonstracija opremeUčenici na školskom igralištu prate predavanje

objavio: Zoran Kovač   datum: 29. 9. 2020.

« Ožujak 2024 »