DAN SIGURNOG INTERNETA 07.02.2017.

Centar za nestalu i zlostavljanu djecu (www.cnzd.org) u sklopu djelovanja Centra za sigurniji Internet (www.csi.hr) i ove godine sudjeluje u obilježavanju Dana sigurnijeg Interneta (#DSI2017) provođenjem niza aktivnosti. Na preporuku Agencije za odgoj i obrazovanje i naša se škola uključila u obilježavanje DSI2017. Svake veljače udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima. Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Dan sigurnijeg interneta se organizira u sklopu projekta „Safer Internet Centre Croatia: Making internet a good and safe place” (2015-HR-IA-0013) kojega sufinancira Europska  unija iz programa Department C - Connecting Europe Facility (CEF).

Program ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta 07.02.2017 #DSI2017:

• Online predavanje za učitelje
  • Online predavanje za djecu
  • Edukacijski paket za obilježavanje Dana sigurnijeg interneta
  • Kviz-diplome - posebno izrađen kviz za roditelje i djecu
  • WEB cam cover, 1000 pokrivala za internet kamere
  • Internet kviz na stranici www.dansigurnijeginterneta.org za djecu sa vrijednim nagradama
  • Stručni članci te materijali za rad
  • Facebook grupa i online materijali

Fokus sigurnosti na internetu se tijekom godina sa kreiranja „sigurnijeg“ interneta prebacio na kreiranje „boljeg“ interneta. Bez obzira jesmo li djeca i mladi, roditelji i skrbnici, učitelji i socijalni radnici, ili čak i predstavnici industrije, zakonodavci i političari, svi imamo veliku ulogu.

U promicanju boljeg interneta, naš zadatak je da ohrabrimo ljude da se uključe u iskorištavanje što više dobrih prilika koje se nude na internetu, dok im u isto vrijeme dajemo sposobnosti, znanje i potporu koja im je potrebna za suočavanje sa mogućim rizicima.

Preuzeto sa www.csi.hr/p/dsi2017

objavio: Antun Martinović   datum: 2. 2. 2017.

« Ožujak 2024 »