Posjet Spomen sobi hrvatskih branitelja

Učenici Srednje škole „Ivan Seljanec“ Križevci, u okviru nastave Politike i gospodarstva, a uoči Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, tijekom listopada i studenog, pod vodstvom nastavnice Ane Rajković, posjetili su Spomen sobu hrvatskih branitelja u Gradskoj knjižnici „Franjo Marković“ Križevci. U Spomen sobi učenici su imali priliku od nastavnika, branitelja i predavača čuti izlaganje o Domovinskom ratu, ratu u Križevcima i križevačkom području, te političkoj situaciji toga vremena. Uz predavanje su mogli razgledavati Spomen sobu i informirati se o viđenom, o čemu svjedoče priložene fotografije.

Nakon predavanja su putem do škole posjetili i spomenike „Majka poginulog junaka“ i „Spomen obilježje poginulim braniteljima Domovinskog rata Grada Križevaca“, te se pomolili za duše poginulih branitelja i žrtava rata.

Kolaž fotografija iz spomen sobeZahvaljujemo ravnateljici Gradske knjižnice „Franjo Marković“ Križevci, Marjani Janeš – Žulj i ostalim djelatnicima knjižnice na gostoprimstvu, a posebno zahvaljujemo braniteljima, učiteljima i predavačima: Zvonku Belji, Boži Lazaru, Đuri Škvorcu, Stjepanu Hamonajecu  i  Draženku Kapoviću na izdvojenom vremenu koje su posvetili učenicima upoznavši ih s povijesnom i političkom situacijom Domovinskoga rata, te svojim kolegama i suborcima koji su darovali svoje živote za našu domovinu, Republiku Hrvatsku. Hvala IM!

objavio: Zoran Kovač   datum: 17. 11. 2021.

« Ožujak 2024 »