Upute za prvi dan nastave 7. rujna 2020. u školskoj godini 2020./2021.

Prvi dan nastave 7. rujna 2020. u Srednjoj školi „Ivan Seljanec“ Križevci nastava će se odvijati na način da školski satovi traju 40 minuta. Za prve i treće razrede (osim 3.k) nastava počinje u 8:00 h i završava u 11:40h. Za druge i četvrte razrede te 3.k, nastava počinje u 13:50 i završava u 17:30.

Učenici prvih razreda okupljaju se oko svojih razrednika na školskom igralištu na označenim mjestima od 7:50 do 8:00. Razrednici će stajati uz ploče s natpisima na kojima će biti naziv razreda i zanimanja koja idu u taj razred te će svaki razred nakon prozivke razrednika ući s razrednikom u školu i učionicu. Ostali učenici u jutarnjoj smjeni  dolaze u školu u 8:15 i kroz ulaze navedene u donjem rasporedu, sami ulaze u školsku zgradu te se nakon dezinfekcije ruku upućuju ravno u učionicu (koja je također u donjem rasporedu). Ove školske godine neće se provoditi kabinetska nastava, razredi se ne sele po učionicama.

Svaki razred ima svoju matičnu učionicu, a detaljan raspored razreda, razrednika, učionica i ulaza kroz koje učenici ulaze je ovdje:

Nošenje maski je obavezno za sve učenike pri ulasku u školu, a za one koji dolaze javnim prijevozom, i u sredstvima javnog prijevoza. Učenici nose maske tijekom cijelog radnog dana ili po uputi nastavnika.

Prvog dana svi učenici dobit će rasporede i detaljne smjernice. Nastavnici će im dati usmene upute vezano uz ponašanje u školi tijekom trenutne epidemiološke situacije i poslati roditeljima pisane obavijesti. Roditelji moraju obavijest potpisati, a učenici vratiti potpisane razrednicima na uvid. Raspored sjedenja u učionici je stalan i ne mijenja se.

Učenici trebaju ponijeti 50 kn za obavezno osiguranje te od roditelja uzeti kontakt podatke - broj mobitela i email adresu.

Roditelji su dužni svaki dan izmjeriti učeniku temperaturu. Ukoliko učenik ima povišenu temperaturu, roditelj ga ne smije poslati u školu. Potrebno se odmah javiti liječniku te javiti razredniku razlog izostanka učenika.

U školu smiju ulaziti isključivo djelatnici škole i učenici. Ostali i roditelji upućuju se da komunikaciju s nastavnicima i stručnim suradnicima provode telefonski.

Učenici koji neće imati maske u navedenim situacijama, neće moći ući u školu.

objavio: Zoran Kovač   datum: 4. 9. 2020.